Turn on iTop VPN to safeguard online privacy, remove ads, and protect DNS with military encryptions.

Jump on the couch, open iTop VPN, and watch unlimited streaming contents on Netflix, HBO, Disney+, etc.

Are you ready for Windows 11? Quick check PC health and compatibility, and get solutions to run Windows 11 well.

Protect Now

Expert in

PC Health Solution

Home > Press > Knowledge

Jak zaktualizować sterowniki dla systemu Windows 10

Najczęstsze błędy na komputerze - takie jak brak dźwięku, niemożność połączenia z siecią i słaba rozdzielczość - mogą nagle pojawić się z powodu przestarzałych sterowników, brakujących sterowników i sterowników wadliwych urządzeń. Aby rozwiązać te problemy, zdecydowanie zaleca się poprawę wydajności komputera i gier, aby zapewnić aktualność sterowników urządzeń. W celu uzyskania dodatkowej ochrony, najlepiej sprawdzać aktualizacje zabezpieczeń od dostawców sterowników sprzętu lub dostawców systemów operacyjnych. Taki program innej firmy może być niezwykle przydatny, dostarczając informacji na temat aktualizacji sterowników w czasie rzeczywistym i prostych rozwiązań umożliwiających łatwą aktualizację sterowników.

Istnieją dwie metody aktualizacji sterowników za pomocą Driver Booster: ręczna aktualizacja sterownika i automatyczna aktualizacja sterownika.

Pierwsza metoda: ręczna aktualizacja sterowników

Krok 1 Otwórz menu Start w lewym dolnym rogu i znajdź „Ten komputer”, kliknij go i wybierz „Zarządzaj”.

Aktualizacja sterowników dla Windows 10

Alternatywnie, kliknij bezpośrednio ikonę „Ten komputer” na pulpicie i wybierz „Zarządzaj”.

Zarządzaj aktualizacjami sterowników

 Krok 2 Znajdź i kliknij „Menedżer urządzeń”, aby zobaczyć kategorie urządzeń na pasku po prawej stronie.

Znajdź menedżer urządzeń

Na przykład, jeśli nie możesz grać w gry lub filmy, być może musisz sprawdzić sterowniki w „Dźwiękach, wideo i kontrolerach gier”, a następnie zaktualizować je do najnowszej dostępnej wersji. Kontynuujemy teraz objaśnienie kroków aktualizacji sterowników wyżej wymienionych urządzeń.

Krok 3 Kliknij dwukrotnie „Kontrolery dźwięku, wideo i gier”, aby otworzyć listę sterowników, natychmiast po kliknięciu sterownika, który chcesz zaktualizować i wybierz „Aktualizuj oprogramowanie sterownika ...”.

Aktualizuj sterowniki

Krok 4 Kliknij „Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika”, aby ręcznie zlokalizować i zainstalować program sterownika.

Przeglądaj w poszukiwaniu sterowników

Krok 5 Przewiń sterowniki i kliknij „Kontynuuj”.

Szukaj sterowników w celu aktualizacji

Krok 6 Windows wybierze program sterownika dla twoich urządzeń.

Manualna aktualizacja sterowników

Metoda druga: Automatyczna aktualizacja sterowników

Dla wielu użytkowników komputerów naprawdę trudno jest znaleźć najlepiej dopasowane sterowniki do swoich urządzeń. Co gorsza, gdy hakerzy wykorzystują błąd bezpieczeństwa, każdy może zostać zaatakowany z powodu braku aktualizacji łatek bezpieczeństwa wprowadzonych przez producentów sterowników lub systemów operacyjnych. Na przykład, aby zwalczać wady Meltdown i Spectre, Nvidia zaktualizowała sterowniki graficzne w celu obrony przed atakami Spectre CPU. Driver Booster to przydatny i wydajny program aktualizujący sterowniki, który pomaga użytkownikom skanować nieaktualne, brakujące i wadliwe sterowniki oraz oferuje najnowsze i najlepiej dopasowane sterowniki do pobrania i instalacji bezpośrednio od dostawców. Jest szybki i bezpieczny.

Dowiedz się więcej o Driver Booster

Krok 1 Kliknij przycisk Pobierz poniżej, aby pobrać i zainstalować Driver Booster w systemie Windows w kilka sekund, a następnie uruchomić Driver Booster.

Driver Booster narzędzie do aktualizacji sterowników

Krok 2 Zaktualizuj sterowniki jednym kliknięciem

Driver Booster skanuje nieaktualne, brakujące i wadliwe sterowniki i wyświetla nieaktualną listę sterowników. Wystarczy kliknąć „Aktualizuj teraz”, aby automatycznie pobrać i zainstalować sterowniki od dostawców.

Driver Booster

Zaledwie kilka minut później sterowniki zostaną zaktualizowane całkowicie bez żadnych innych operacji.

Łatwa aktualizacja sterowników

Niektóre najważniejsze informacje o Driver Booster, które mogą Cię zainteresować:

Aby zaspokoić różne potrzeby użytkowników dotyczące aktualizacji sterowników, Driver Booster zapewnia bardziej spersonalizowane opcje dla różnych użytkowników, aby skonfigurować sterowniki urządzeń. Opcja Ignoruj pozwala użytkownikom zignorować określenie urządzenia w przyszłości lub po prostu zignorować sterownik urządzenia.

Ignoruj aktualizację sterowników

Poza tym użytkownicy mogą również wykonać kopię zapasową sterowników, aby w razie potrzeby móc przywrócić poprzednią wersję. Zarówno funkcja przywracania sterowników, jak i funkcja przywracania systemu w module centrum przywracania zostały zaprojektowane w celu uniknięcia błędów aktualizacji podczas aktualizacji sterownika.

Kopia zapasowa sterowników

Co więcej, Driver Booster oferuje przydatne narzędzia do rozwiązywania typowych problemów z komputerem za pomocą jednego kliknięcia i zapewnia szybkie podejście do sprawdzania informacji o systemie.

Driver Booster narzędzia

IObit uses cookies to improve content and ensure you get the best experience on our website.
Continue to browse our website agreeing to our privacy policy.

I Accept